Štěrbova vila

je historické stavení z počátku 20. století, které vystavěli, žili v něm a z tohoto úžasného místa vedli v různých časových podobách výstavbu nejkrásnější přehrady v Čechách, Přehrady Les Království bratři Štěrbovi, nejdříve Ing. František Štěrba a poté Ing. Emil Štěrba. Štěrbova vila byla v období válek ve vlastnictví obývána rodinou Štěrbových, a to až do padesátých let 20. století, kdy bylo stavení prodáno, a to pravděpodobně z důvodu měnové reformy roku 1953, kdy Ing. Štěrba se svojí ženou byli donuceni stavení prodat.

Nový majitelé Štěrbovu vilu až do roku 1989 používali jako výletní, odpočinkové sídlo v překrásném prostředí Lesa Království. Od roku 1989 až do léta roku 2016 byla Štěrbova vila obývána třetími majiteli tohoto stavení a plnilo účel ryze letní, chalupářské, víkendové rekreace. V roce 2016, kdy tento dům kupují nynější majitelé došlo k částečné rekonstrukci samotného stavení a zároveň revitalizaci přilehlé zahrady, která dnes slouží jako místo pro setkávání, povídání a kulturní vyžití.

Hlásíme, že Kulturní léto 2018 v Štěrbově vile na Přehradě Les Království je připraveno! Chceme se pro Vás zlepšovat a tak při každé akci zvyšujeme v areálu počet výčepních míst, navýšili jsme také počet míst k sezení i ležení A mnoho dalšího! Děkujeme Vám za přízeň a sdílení Těšíme se na Vás!

Historie

TOP